PROGRAMLARIMIZ

YETİŞKİN AİKİDO

Aikido Japonca üç kanji’den oluşur; Ai: birleşme, uyum Ki: evrensel enerji, yaşam gücü ve Do: yol. Bir bütün olarak bakıldığında Aikido; “Evrensel enerji ile uyumun yolu” ya da “uyum ve enerjinin yolu” olarak tanımlanabilir. Aikido’nun kurucusu O’Sensei Morihei Ueshiba (1883-1969) Aikido’nun felsefesini “kişinin kendisini ve kendi yaşam gücünü geliştirmesi” olarak tanımlamıştır. Kurucuya göre Aikido, “Barışın yoludur.” 

KENJUTSU

Kenjutsu, 15. yüzyılda Japonya'da ortaya çıkmış, Japon Kılıcının (katana) kullanımında uzmanlaşılan, Japon Savaş Sanatıdır. Kılıcın kınından çekilişiyle başlayan, kılıcın kullanım şekillerini (atak ve bloklar) içeren ve kılıcın kınına konulmasıyla son bulan genel Japon kılıcı kullanımı sanatıdır.

ÇOCUK AİKİDO
MMA

AIKI by Hasan Mert Bozdoğan Grubu olarak çocuklara yönelik "Aiki Play" ve "Aiki Kids (Kids Aikido)" Eğitim Programlarımız ile amacımız, bizden eğitim almaya başlayan çocuklarımızın kendi beceri ve yeteneklerinin gelişimlerine katkıda bulunurken aynı zamanda da onların bedensel, zihinsel ve içsel olarak gelişmelerine yardımcı olmaktır.

SELF DEFENCE

Self Defence Eğitimlerimiz; Aikido ile Kempo Karate Eğitimlerimizin harmanlanmış bir şekilde öğrencilerimize aktarıldığı, disiplinsel ve içsel gelişimin hedeflenmesinden çok, günlük yaşamdaki zor durumlar karşısında kişinin pratik ve çabuk bir şekilde “Kendisini Savunabilmesi” için gerekli Eğitimleri aldığı sistemimizdir.

ÖZEL PROGRAMLAR

Yetişkinlere ve Çocuklara yönelik özel ders ve özel grup derslerimiz, isteğe göre hafta içi ve / veya hafta sonu olarak organize edilmektedir. 

Farklı sistemlerde özel ders seçenekleri mevcuttur. 

KURUMSAL

Kurumsal Eğitimlerimiz; Aikido Bozdoğan Grubu tarafından Kurumların taleplerini karşılamak doğrultusunda, talepte bulunan kurumlara özel olarak hazırlanan ve sunulan programlarımızdır. Kurumsal Eğitim Programlarımız oluşacak olan talebe göre; Aikido, Self Defence, Kempo Karate ya da Kenjutsu Eğitimlerimizin bir ya da birden fazlasının kombinesi şeklinde yapılabilmektedir.