top of page

PROGRAMLARIMIZ

YETİŞKİN AİKİDO

Aikido Japonca üç kanji’den oluşur; Ai: birleşme, uyum Ki: evrensel enerji, yaşam gücü ve Do: yol. Bir bütün olarak bakıldığında Aikido; “Evrensel enerji ile uyumun yolu” ya da “uyum ve enerjinin yolu” olarak tanımlanabilir. Aikido’nun kurucusu O’Sensei Morihei Ueshiba (1883-1969) Aikido’nun felsefesini; “kişinin kendisini ve kendi yaşam gücünü geliştirmesi” olarak tanımlamıştır. Kurucuya göre Aikido, “Barışın yoludur.” 

ÇOCUK AİKİDO
MMA

Aikido Bozdoğan Grubu olarak; 3-5 yaş aralığındaki çocuklarımıza yönelik "Aiki Play" ve 5-12 yaş aralığındaki çocuklarımıza yönelik "Aiki Kids (Kids Aikido)" Eğitim Programlarımız ile amacımız; bizden eğitim almaya başlayan çocuklarımızın kendi beceri ve yeteneklerinin gelişimlerine katkıda bulunurken aynı zamanda da onların bedensel, zihinsel ve içsel olarak gelişmelerine yardımcı olmaktır.

ÖZEL PROGRAMLAR

Yetişkinlere ve Çocuklara yönelik özel ders ve özel grup derslerimiz, isteğe göre hafta içi veya hafta sonu olarak organize edilmektedir. 

Farklı sistemlerimizde özel ders seçeneklerimiz mevcuttur. 

KENJUTSU

Kenjutsu, 15. yüzyılda Japonya'da ortaya çıkmış, Japon Kılıcının (katana) kullanımında uzmanlaşılan, Japon Savaş Sanatıdır. Kılıcın kınından çekilişiyle başlayan, kılıcın kullanım şekillerini (atak ve bloklar) içeren ve kılıcın kınına konulmasıyla son bulan genel Japon kılıcı kullanımı sanatıdır.

SELF DEFENCE

Self Defence Eğitimlerimiz; Aikido ile Kempo Karate Eğitimlerimizin harmanlanmış bir şekilde öğrencilerimize aktarıldığı, disiplinsel ve içsel gelişimin hedeflenmesinden çok, günlük yaşamdaki zor durumlar karşısında kişinin pratik, çabuk, etkili ve işlevsel bir şekilde “Kendisini Savunabilmesi” için gerekli Eğitimleri aldığı sistemimizdir.

KURUMSAL

Kurumsal Eğitimlerimiz; Aikido Bozdoğan Grubu tarafından Kurumların taleplerini karşılamak doğrultusunda, talepte bulunan kurumlara özel olarak hazırlanılıp sunulan programlarımızdır. Kurumsal Eğitim Programlarımız oluşacak olan talebe göre; Aikido, Self Defence, Kempo Karate ya da Kenjutsu Eğitimlerimizin bir ya da birden fazlasının kombinesi şeklinde yapılabilmektedir. 

IMG_7114.jpg
bottom of page