top of page
Çapa 10
Hızlı Menü
Çapa 11

REFERANSLARIMIZ

Referanslarımız FNL.jpg

BİZ KİMİZ?

 Aikido Bozdoğan Grubu, 2011 yılında Hasan Mert Bozdoğan Sensei ve Asistanları tarafından Aikido Savaş Sanatı öğretisini daha geniş kitlelere ulaştırabilmek ve yeni nesiller yetiştirebilmek amacıyla kurulmuştur. Grubumuz; Japonya Aikikai Hombu Dojo'ya ve Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonuna bağlı olarak faaliyet göstermektedir.

 Aikido Bozdoğan Grubu; Göktürk, Etiler ve Suadiye'de yer alan merkez Dojo'larında ve ayrıca; Mef Okulları Ulus Kampüsü, Açı Okulları Levent ve Kemerburgaz Kampüsleri, Ulus Özel Musevi Okulları, İstanbul International Community School, Bahçeşehir Koleji Göktürk Kampüsü, Biltes Koleji Göktürk Kampüsü ve Süper Çocuk Evi'nde aktif olarak çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik Eğitimlerine devam etmektedir. 

 

Çapa 12
Çapa 13

MİSYONUMUZ

 Bireysel boyutta gelişimi sürekli devam eden çocuklarımızın gelecekte fark yaratanlar olacağı inancıyla, karakteri güçlü, özgüvenli, farkındalığı yüksek, aktif, çevresiyle uyumlu ve saygılı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

 Bedenlerinin farkına varmayı öğrenerek başladıkları Savaş Sanatları yolculukları boyunca, Dojo etik ve kurallarını da özümseyerek sosyal ve akademik başarıları artan çocuklarımızın, aynı zamanda lider ve yönetici olma özellikleri kazanan özgün bireyler olarak yetişmeleri Aikido Bozdoğan Grubu olarak bizim en büyük amacımızdır.

 Aikido Bozdoğan Grubu olarak, farkındalık sahibi, dengeyi ve içi huzuru bulmuş bireylerin hem ikili ilişkilerinde, hem sosyal çevrelerinde, hem de iş hayatlarında verimliliklerinin ve üretkenliklerinin artacağı ve fark yaratanlar olacakları inancındayız. Bu doğrultuda Aikido Savaş Sanatı öğretilerini öğrencilerimize aktararak hem bedensel hem hayat enerjilerini arttırmayı hem de bu öğretilerin zaman içinde geliştirdiği farkındalık ve disiplin ile öğrencilerimizin dengeyi bulmalarını sağlamayı, içsel huzuru yakalamalarına yardımcı olmayı ve verimliliklerini arttırmayı hedefliyoruz.

VİZYONUMUZ

 Aikido Bozdoğan Grubu olarak, fark yaratan bireyler yetiştirmenin bu ülkenin tüm idealist Eğitmenlerinin vizyonu olduğunu düşünüyoruz. Sporcu ahlakı ile çocuklarımızı yetiştirmenin, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün bize bıraktığı vasiyet olduğuna inanıyor ve aynı zamanda sporcu bedenlerin sanat ile vizyonlarının genişlemesi sayesinde Ülkemizin geleceğine katkı sağlayacağını biliyoruz. Bu sebeple sanat ve sporun iç içe olduğu öğretilerin yaygınlaşması için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

 

 Yetişkinlerin dünyasındaki uyum, barış, verimlilik, sürekli kişisel gelişim, başarı, denge ve iç huzuru kavramalarının öneminin farkındayız ve Savaş Sanatları öğrencilerimize, bu yolculukları boyunca bu sıralanan kavramlarda sürekli ve istikrarlı gelişim aktarmak için çalışıyoruz.

Çapa 14

SOSYAL SORUMLULUK
PROJELERİMİZ

 Aikido Bozdoğan Grubu olarak; bilgi, birikim ve deneyimlerimizi sadece öğrencilerimizle ve bizlere ulaşanlarla değil, Savaş Sanatlarını tanımaya ya da çalışmaya fırsat bulamayan kişilerle de paylaşmanın son derece önemli olduğu inancındayız. Buradan hareketle ve Aikido Sanatının sevgi, paylaşım, aktarım, dayanışma öğretilerini göz önünde bulundurarak çeşitli Sosyal Sorumluluk Projeleri gerçekleştirmekteyiz. 

 

 Sosyal Sorumluluk bilinci ile oluşturduğumuz, Savaş Sanatlarıyla Kadınların Güçlenmesi Programımız kapsamında yürütmekte olduğumuz Kadınlara Özel Burs Programlarımız ile şiddet mağduru olan, şiddete uğramaktan korkan ya da Savaş Sanatlarıyla kendini savunmayı öğrenmek isteyip, maddi olumsuzluk ve imkansızlıklardan ötürü bunu gerçekleştirmeyen kadınlara Eğitmenlerimiz eşliğinde, Grubumuzun Dojo'larında ücretsiz olarak Aikido öğrenme ve çalışma imkanı sunmaktayız. 

 Ayrıca yürütmekte olduğumuz, Kadınlara Özel Kendini Savunma ve Farkındalık Eğitimleri ile ders vermekte olduğumuz Okullar ve Kurumlar bünyeleriyle çalışmakta olan kadın mesai arkadaşlarımıza ve görevli personele yönelik düzenli ve ücretsiz Eğitimler vermekteyiz. Merkez Dojo'larımızda da belli aralılarla bu eğitimleri ücretsiz ve herkesin katılımına açık olarak düzenlemekteyiz. 

 

 Yine çeşitli Kuruluş ve Şirketler bünyelerinde ücretsiz workshop ve atölyeler ile Dokunma Bana! Eğitimleri düzenlemekteyiz.

 Aynı zamanda yürütmekte olduğumuz Kardeş Okul Sosyal Sorumluluk Projemiz kapsamında, kardeş okulumuz olan İstanbul Arnavutköy Suatlar İlkokulu'na ve İstanbul Karaburun Örfi Çetinkaya İlokulu ve Ortaokulu'na her yıl yılbaşı haftasında ve Mayıs ayında tam günlük ziyaretler düzenlemekteyiz. Bu ziyaretlerimiz sırasında, Suatlar İlkokulu öğrencilerine Dojo'larımızda bizlerden eğitim almakta olan sevgili öğrencilerimiz ve değerli velilerimiz ile birlikte hazırladığımız hediyeleri iletirken aynı zamanda da ikişer sınıf ikişer sınıf olmak üzere kendileriyle gün boyunca Aikido çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 Aikido Bozdoğan Grubu olarak, Sosyal Sorumluluk bilinci ile projelerimizi geliştirmek ve çoğaltmak kararlılığındayız.

Çapa 15

O'Sensei Morihei Ueshiba

Hakkında

 

O'Sensei Morihei Ueshiba

O'Sensei .jpg
bottom of page