top of page
web kapak -1.JPG
  • Instagram
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
Aikido Nedir

 Aikido; fiziki bir savunma - saldırı durumundan ya da bunlara karşı koyabilmekten çok daha öte bir kavramdır. Bir Japon Savaş Sanatı olan Aikido; dayandığı geleneksel ve felsefi kavramlar ile kişiye temel olarak fiziki - akli - içsel bir yolculuğun anahtarını sunan bir Sanat, beden - zihin - ruh uyum ve dengesini sağlayan bir kişisel gelişim süreci, yaşam boyu süregelebilecek bir akış ve öğretidir.

Biz Kimiz

 Aikido Bozdoğan Grubu, 2011 yılında Sensei Hasan Mert Bozdoğan ve asistanları tarafından Aikido Savaş Sanatı'nı daha geniş kitlelere ulaştırabilmek ve yeni nesiller yetiştirebilmek amacıyla kurulmuştur. Grubumuz; Japonya Aikikai Hombu Dojo'ya ve Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Aikido branşına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 Grubumuz, Göktürk, Etiler ve Suadiye'de yer alan merkez Dojo'larında ve ayrıca; Mef Okulları Ulus Kampüsü, Enka Okulları, Açı Okulları Levent Kampüsü, Ulus Özel Musevi Okulları, Bahçeşehir Koleji Göktürk Kampüsü, Süper Çocuk Evi, Bilgi Kozası Anaokulu Kemerburgaz ve Etiler Kampüslerinde aktif olarak çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik Eğitimlerine devam etmektedir. Haftalık ders programımız için lütfen tıklayınız. 

IMG_E4304.JPG
Hasan Mert Bozdoğan​ Sensei

 Grubumuzun Baş Eğitmeni olan Sensei Bozdoğan şu anda Aikido Sisteminde 5. Dan Siyah Kuşak, 3. Kademe Antrenör seviyelerinde olup Kıdemli Eğitmen unvanına sahiptir. Tüm eğitmenlerimiz için lütfen tıklayınız.

 Grubumuzun Koordinatörü olan Hasan Mert Bozdoğan Sensei, 2001 yılından bu yana ve halen aktif olarak Aikido, Kempo Karate ve Kenjutsu Savaş Sanatlarında eğitim almakta ve Siyah Kuşak olduğu 2005 yılından bu yana aktif olarak bu Sanatlarda eğitimler, seminerler, çocuk, genç ve yetişkin dersleri vermektedir.

Yetişkin Aikido derslerinde kılıç eğitimi.
bottom of page